- Večer prije ispita provedite u opuštajućoj atmosferi (izađite s prijateljima, pogledajte film,..)
- Ako želite, prije spavanja ponovite samo najvažnije sadržaje.
- Navečer pripremite sve što vam je potrebno za ispit (osobna karta, olovke, kalkulator, tablice i sl.)…
- Dođite na ispit naspavani i siti jer ćete se bolje koncentrirati na testove.
- Tuširanje će vas opustiti i pomoći vam da se riješite «negativnog naboja».
- Slušajte glazbu koja vam izaziva dobro raspoloženje.
- Krenite na vrijeme jer kašnjenje izaziva nervozu.
- Važno je pažljivo slušati upute koje daju ispitivači, posebno one koje se odnose na način ispunjavanja testa, ispravljanje pogrešnih odgovora, što se može koristiti od dodatnog pribora (kalkulatori, tablice i sl.). Kada ispitivač završi s uputama ako vam nešto nije jasno, pitajte jer to poslije nije dozvoljeno.
- Obratite pažnju na vrijeme koje vam je na raspolaganju kako biste ga pravilno rasporedili za sva pitanja. Na kraju ostavite dovoljno vremena i još jednom prekontrolirajte cijeli test.
- Pažljivo čitajte pitanja!
- Ako neka pitanja ne znate ili niste sigurni, ne gubite na njima previše vremena. Vidljivo ih označite i vrati se na njih kada riješite ostatak testa. Ponekad nam rješenje naknadno sine jer naš mozak i dalje prerađuje dobivene informacije ili nas neki od sljedećih zadataka može podsjetiti na točan odgovor.
- Ako su u testu pitanja tipa prepoznavanja (više ponuđenih odgovora) i tipa dosjećanja (dopunjavanje odgovora), riješite najprije ona koja traže prepoznavanje. U pravilu su lakša, a možda vam neki od ponuđenih odgovora pomogne i kod pitanja s dosjećanjem.
- Ponekad su kod pitanja tipa prepoznavanja ponuđeni odgovori vrlo slični i to vas može zbuniti. Zato prekrijte odgovore i pokušajte odgovoriti na zadano pitanje pa taj odgovor potražite među predloženim rješenjima. Vrlo često je prvi odgovor kojeg se sjetimo točan.
Ako niste sigurni u odgovor, pokušajte eliminacijom ili logički pogoditi rješenje.